FB skupiny, do kterých se přidejte, pokud máte blog

Jak na blogJak na sociální sítěRady a návody

[Průběžně aktualizováno] V minulém článku jsme se zamýšleli nad tím, co je dobré si promyslet, než si založíte blog. Dozvěděli jsme se, že bloger by měl vkládat čas a úsilí nejen do psaní článků, ale také do jejich propagace. Velkým pomocníkem je samozřejmě největší sociální síť dneška Facebook.

Dnes se zaměříme na to, jak zadarmo a efektivně propagovat svůj blog v tématických facebookových skupinách.  

Sdílení článků ve skupinách k tomu určených není spamování! Níže jsem pro vás sestavila seznam skupin, které slouží primárně ke sdílení, komentování a vzájemné podpoře českých a slovenských blogerů. Než vstoupíte do jednotlivých skupin, přečtěte si jejich pravidla a respektujte je.

Kam sdílet články, abych získal(a) čtenáře

Nejvíce zhlédnutí vašeho nasdíleného článku získáte samozřejmě díky skupinám s velkým množstvím členů. Neplatí to ale vždy.

Pokud je skupina uzavřená a má menší počet členů, Facebook se sám, díky svému algoritmu, postará o to, že článek uvidí co nejvyšší počet členů skupiny. U velkých skupin, s tisíci členy, Facebook nemůže každý nasdílený příspěvek zobrazit úplně všem členům. Vždy vybere pouze určitý okruh uživatelů, kterým příspěvek zobrazí.

Má tedy smysl sdílet články i do skupin s méně členy? Ano, má!

Počet členů není jediným faktorem, který ovlivní zhlédnutí článku. Důležitá je také jeho prezentace, styl a forma vaší komunikace se čtenáři, ale i čas a den v týdnu, kdy článek sdílíte. Ale o tom více příště.

Které skupiny bych doporučila já?

Ze své zkušenosti bych doporučila skupinu Blogeři a blogerky. Tato skupina je specifická tím, že neslouží pouze jako skladiště odkazů. Často se v ní diskutuje, radí, kritizuje… Zkrátka v této skupině to žije. Ta největší blogerská základna je právě tady.

Další užitečnou skupinou je Hodnocení blogů. Jak název napovídá, jedná se o konstruktivní zkritizování a zhodnocení blogu. Od designu, po obsah, pravopis, obrázky apod. Tady byste neměli chybět, pokud to myslíte s blogem vážně a záleží vám na názoru vašich čtenářů.

 Seznam blogerských skupin:

Počty členů jednotlivých skupin jsou aktuální k září roku 2017. 

Tento seznam určitě není kompletní. Nové blogerské skupiny vznikají neustále. Víte o nějaké, která na seznamu chybí? Napište mi.

Hanka

*1989 | Redaktorka, social media freak, milovnice dobrých knih a tvrdé hudby.
Předchozí článek
Tohle si promyslete, než začnete blogovat
Následující článek
Skuteční lovci duchů používají kameru a diktafon. Podívejte se na jejich videa.

18
Napiš mi tvé dojmy z článku, uděláš mi tím radost ;)

avatar
10 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
VeruVendulaLe fille AshLilySiren Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lenkaknel
Host

Díky za přínosný článek! Některé z těch skupin znám, ale většinu ne. 🙂 Relativně nová je skupina Knižní šílenství, pak si ještě vybavuji (a v seznamu jsem nenašla) Ryze české/slovenské blogy. Osobně nejvíce oceňuji Knižní blogery (vzhledem k svému zaměření) a Hodnocení blogů.

Lady Lenna
Host

Skvělé shrnutí, většinu těch skupin znám a já sama jsem ve třech 🙂 článek na správnou dobu zveřejnění a propagace bych určitě uvítala, ještě jsem úplně nevypozorovala, kdy je to nejlepší 🙂

Eli
Host

Veľmi dobrý článok. Je super, že si blogeri navzájom pomáhajú v skupinách a tvoria jednu komunitu. Inak super nápad s touto sériou článkov, vždy je dobré sa niečo priučiť. O niektorých stránkach som absolútne nevedela. Určite pomôže nielen začínajúcim blogom. 🙂

TeriJans
Host

Díky moc, přínosné jako vždy :)!

Siren
Host

Děkuji za tipy ! 🙂

Lily
Host

Je bohužel škoda, že spoustu skupin je pouze o sdílení článků.. A často všichni jen sdílí a nikdo na odkazy nekliká. Celkově jsou podle mě lepší menší a zaměřené skupiny. Fajn je třeba Czech Travel Bloggers a nebo Píšeme a fotíme.

Le fille Ash
Host

Ha! Díky za tipy! Hned jdu některé mně neznámé proklikat. 🙂

Vendula
Host

Ahoj, díky moc za tenhle článek se spoustou odkazů na skupiny, kam sdílet svůj blog. Před nedávnem jsem začala psát o svých cyklozážitcích a zkušenostech na blog Bikeheart.cz a ráda bych tam přivedla co nejvíc lidí. Jdu sdílet! Díky moc. 🙂 Vendula

Veru
Host

Díky za tipy, kam sdílet. Právě sbírám odvahu na sdílení svého nového blogu DárkoBlog.cz do skupiny Hodnocení blogů. 😀 Jsem zvědavá, jak dopadnu. 😬😀

trackback

[…] Časem mě celý Facebook přestal bavit a v současnosti používám hlavně Messenger a na zeď skoro nechodím. Jedna z mála věcí, proč je Facebook ale fajn, jsou blogerské skupiny, možná je znáte, možná ne. V těchto skupinách pak můžete propagovat svoje články, a to mi přijde super.  jmenují se „Blogeři a blogerky“a „Blogy!Blogerky!..“ Kdysi o nich psala Hanka, tak mrkněte. […]

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde