TOP 10 CZ/SK blogů o duševních poruchách, které nesmíte minout

Čtecí tipyInspiraceJak na blogPsychologieRady a návody

Z blogování se stal fenomén. Bloguje se o kosmetice, módě, bydlení, jídle, knihách 😉 ale existují i blogy, které zdaleka nedosahují takové čtenářské popularity, ačkoli jejich výpovědní hodnota je mnohem větší.

Dnes vám představím 10 psychologicky laděných blogů. Najdou se mezi nimi velice osobní deníky, vtipně psané glosy i trocha té odbornosti.

Poruchy osobnosti vtipně i vážně

O osamělosti, nesmělosti, problémech se seznamováním s opačným pohlavím, píše, s ironií a notnou dávkou sarkasmu, mladý muž ze Slovenska, na svém blogu o vyhýbavé poruše osobnosti.

Opačný „problém“ má dívka, která sama sebe obdivuje tak moc, že trpí narcistickou poruchou osobnosti. Blog není momentálně aktualizován. Každopádně, upřímná zpověď člověka s touho diagnózou je opravdu nevídaná.mental-health-1420801_1920

V hlavě autisty

Zrzavou holku sleduji na Facebooku. Mladá, inteligentní slečna s umem působit naprosto nenuceně. Ještě navíc má skvělý smysl pro humor, je kreativní a blog často aktualizuje. Velmi doporučuji. 🙂

O autismu a Chardonnay píše, pro změnu, muž. Martin Selner je dokonce tak dobrý, že pro něj a jeho blog můžete hlasovat v anketě Křišťálová lupa v kategorii One (wo)man show!

forsaken-1273885_1920

Sociální fobíci nemluví, píšou!

No, dobře, občas i mluví. A někdy dokonce i natáčejí videa na youtube! Stejně, jako sympatická Slovenka Nikola. Její blog je nejen krásně graficky zpracovaný, ale také plný motivace, pozitivní nálady a osobních názorů. Šikovná slečna.

I hate being bipolar, it’s awesome!

O životě se závažným duševním onemocněním – bipolární poruchou – píše, s nadhledem a inteligencí sobě vlastní, studentka MatFyzu Lucie. Kromě Bipolárního deníku, můžete Lucku sledovat i na youtube. Projekt Psychotéka byl založen za účelem odstranění mýtů a předsudků, které panují okolo lidí s duševním onemocněním. Lucka je činorodá, její vtipné glosy společenského dění i všedního života, se vyplatí sledovat i na jejím Facebooku.

b1e4b691435ff8eed6c0808814be2884

Terezčina cesta k lepším zítřkům

Poslední zmiňovaný blog už bohužel není aktualizován. I přesto stojí za to, si ho přečíst. Jak sama autorka uvádí v popisku blogu: „Články zde jsou, mimo jiné, zaměřené na znásilnění, na nejrůznější fobie, anorexii, sebepoškozování a psychologii. Snažím se pomáhat nejen sobě, ale i ostatním.“ Její články nejsou vždy růžové. Píše o svých pocitech, zkušenostech, sezeních u psychologa.

Pohled z druhé strany aneb o psychologii z pera odborníka

computer-1149148_1920

Blog začínající psychoterapeutky, mladé, sympatické slečny Anety je, v českých poměrech, opravdové unikum. Aneta píše o životě, o vzdělávání, o sebepoznávání, o tom, jaké to je, začínat se soukromou praxí psychoterapeutky. Její blog je osobní i nabitý informacemi, s příchutí psychoterapeutického zákulisí. Aneta je velký průkopník, založila si i youtube kanál Kouzlo terapie, na kterém publikuje videa o psychoterapii. Big like!

Psychiatr a psychoterapeut Tomáš Rektor je, díky svému častému výskytu v médiích, celkem známý. Ne každý ale ví, že píše i blog. Jeho články často glosují aktuální společensky žhavá témata. Navíc šmrncnutá psychoanalýzou. Doporučuji například článek o Žitu 44.

Posledním zmíněným blogem, psaným odborníkem na duševní zdraví, je blog psychiatra Radkina Honzáka. Každý, kdo měl někdy čest s tímto svérázným pánem, jistě potvrdí, že pan Honzák opravdu stojí za pozornost. Jeho styl není přehnaně odborný, tudíž je srozumitelný všem. Komentuje aktuální dění, stejně jako novinky ve zdravotnické péči.

brain-1294854_1280

To bychom měli. Znali jste některý z těchto blogů? Zajímají vás blogy s psychologickou tématikou? Neváhejte se podělit o své názory a postřehy v komentářích. 🙂


Použité obrázky pocházejí ze stránky pixabay.com a jsou volně k použití.

Hanka

*1989 | Redaktorka, social media freak, milovnice dobrých knih a tvrdé hudby.
Předchozí článek
Příjemná oddechovka v hávu středověku
Následující článek
Na jedno chlazený s Borisem
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elysian N.
7 let před

Jeej tak toto som nečakala. Vďaka za spomenutie, si mi zlepšila deň. 🙂

Elysian N.
7 let před

Jeeej tak toto som nečakala, veľmi si ma potešila. Ďakujem za spomenutie v článku. Vyčarila si mi úsmev na tvári. 🙂

trackback

[…] pak si jedno nudné ráno rozkliknu instagram a zjistím, že o mě jakási Hanka napsala, že jsem průkopník v blogování ohledně psychoterapie. A celý den mi prozáří, když mi napíše potenciální klientka, že jí má videa pomohly v […]

Vyhýbavec
5 let před

Kua, ešte že existuje internet. Inak by sme my psychopati nemali žiadnu platformu (ako hovoria hipsteri) na vyjadrenie našej osobnosti, keď už sme sa narodili do sveta, ktorý nám vôbec, ale vôbec nevyhovuje a ktorý nás v konečnom dôsledku ani nechce. Anyway, tu je mladý muž zo Slovenska a.k.a. sarkastické, ironické hovädo menom Vyhýbavec. Slovami režiséra Křejčího: Spomenuli jste mňe úvodem článku. Nevím proč jste tak udělali nicméně vám za to děkuji //PRÁSK\\.