Jak a kde si zadarmo vylepšit životopis

Jak na kariéruJak na vzděláváníRady a návody

Studujete? Pracujete? Nebo snad obojí (upřímnou soustrast, já taky)? Jste absolvent, který při pomyšlení na tvorbu profesního životopisu chytá osypky a nejraději by strčil hlavu do písku, protože: „A co tam mám jako napsat?!“ a „Nemám žádnou praxi!“ či „Můj vystudovaný obor mě nebaví! Chci dělat něco jiného, ale nemám požadované vzdělání.“

Nejančete. Vždy se dá najít cesta. Naštěstí pro nás, žijeme ve 21. století. Už dávno neplatí tvrzení našich rodičů a prarodičů, že to, co člověk vystuduje, ho pak musí živit po celý zbytek života. Dnešní doba je rychlá. Musíme se přizpůsobovat. Posouvat kupředu. A někdy i zcela změnit směr.

Mám pro vás několik tipů, jak si úplně zadarmo vylepšit životopis, získat nové pracovní kompetence a začít na sobě pracovat. Pamatujte, člověk, který na sobě pracuje, i nad rámec svých povinností, bude pro personalisty vždy zajímavější, než ten, kdo jen čeká, co se stane.

  1. Seduo.cz

Vzdělávací portál, který nabízí online kurzy z oblasti marketingu, cizích jazyků, byznysu a podnikání, designu, osobnostního rozvoje, používání kancelářských aplikací a spoustu dalších. Za úspěšné absolvování získáte personalizovaný certifikát. K absolvovaným kurzům se můžete vracet kolikrát potřebujete. Několik kurzů nabízí Seduo zcela zdarma!  Navíc, pokud budete sledovat jejich Facebook, můžete získat zajímavé slevy a akce na placené kurzy.

  1. Vimvic.cz

Server Vimvic.cz není pouhým vzdělávacím portálem. Nabízí také školení pro firmy, pracovní nabídky či hodnocení zaměstnavatelů. Kromě pozvánek na offline kurzy a školení nejdete na webu také online kurzy, přednášky a webináře. Nabídka kurzů je zde obohacena také o komunikaci, IT technologie, E-commerce, programování, management a služby. Hledejte a určitě najdete. Nabídka je opravdu široká.

  1. Naucmese.cz

Naucmese.cz opět nabízí offline i online kurzy z různých oblastí. Specialitou tohoto portálu jsou individuální kurzy šité na míru. Kurzy jsou zaměřené na získávání nových praktických dovedností a seberozvoj. Můžete se například naučit lépe malovat, vařit, pracovat na PC, hrát na hudební nástroje, fotografovat a spoustu dalšího. Kreativní duše si zde najdou to své.

  1. Nostis.org

Specializovaný vzdělávací portál, který se zaměřuje na právo a právní vědu. Jednotlivé kurzy jsou vedeny zkušenými vysokoškolskými pedagogy (z právnických fakult Univerzity Palackého a Karlovy Univerzity). Kurzy jsou koncipovány jako dlouhodobé vzdělávací segmenty. Po každém týdnu výuky následuje test nebo esej. Pokud uspějete, postoupíte do dalšího týdne výuky a tak stále dokola, až do konce kurzu. Po absolvování opět získáte certifikát, který bude ve vašem životopisu vypadat opravdu dobře. A pozor: všechny kurzy jsou zcela zdarma!

Trend masového vzdělávání po internetu už naštěstí dorazil i k nám. Dnes je běžnou součástí výuky na vysokých a někdy i středních školách. Vyzkoušeli jste online vzdělávání?

Hanka

*1989 | Redaktorka, social media freak, milovnice dobrých knih a tvrdé hudby.
Předchozí článek
Kdo je další? – Pan Novák. Je ale nějakej divnej. Našla jsem ho na FB.
Následující článek
Tohle si promyslete, než začnete blogovat
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Timka z timkablog.sk
6 let před

Ahoj Hanka, skvelý nápad na článok! 🙂 Online vzdelávanie je fakt super a veľmi sa to u nás rozmohlo. Ja však napriek česko(slovenským) stránkam najviac fandím Skillshare. Skillshare je online komunita učiteľov a študentov, a tiež ponúka široké spektrum lekcií o jazykoch, marketingu, varení, dizajne, kreslení, písaní… you name it. Jediná „nevýhoda“ je, že kurzy sú v angličtine (hoci pre mňa osobne to je výhodou). Autormi kurzov sú aj svetové špičky vo svojej oblasti, napríklad je tam kurz o kreativite od Khan Academy, je tam kurz o prezentovaní a public speaking od TOP TED spíkrov, alebo aj kurz o tom,… Číst vice »

Barča
6 let před

Ani jeden z webů neznám, ale když budu chtít při vysoké pracovat tak se mi možná nějaký v budoucnu bude hodit :D. Ale kdo ví jak to celé budu zvládat, abych po prvním roce vysoké nebyla odkázána jenom na různá školení a vzdělávací weby :D.

Barča
6 let před
Reply to  Hanka

Asi něco zkusím 🙂 ale teda myslím že teď budu mít až nad hlavu nové školy 😀

Lenny
6 let před

Ahoj, myslím, že na vylepšování životopisu jsou skvělé kurzy typu MOOC, např. přes portál edx.com, kde můžeš online studovat třeba na Harvardu, nebo Codecademy, Codeschool atd., kde se můžeš naučit programovat. Píšu o tom teď sérii článků na svůj blog http://www.tichy-koutek.cz.

TeriJans
6 let před

Děkuji za tipy :)!

Petra
Petra
2 let před

Ahoj díky za tipy tohle se vždycky hodí když se chce člověk vzdělávat a rozvíjet v tom co ho baví. Taky jsem podstoupila pár kurzu. Jelikož jsem kosmetička a zajímám se celkově o vzhled tak jsem si sice zaplatila tenhle kurz https://ar-aesthetics.cz/course/kurz-mikropigmentace-vicek-pro/ nebylo to sice zadarmo ale zvládla jsem to a teď mám na to dokonce i certifikát. Ale ještě nemám svůj salon na to nemám dostatek financí ale snad někdy v budoucnu to vyjde je to můj sen.